Inicjatywa

Każdy przedsiębiorca wie, że płatności podatków i składek ZUS jest zobowiązany realizować z konta bankowego. Każdy zatem bank to umożliwia w formie przelewów realizowanych jest przez internet. Nierzadko jednak, aby wykonać przelewy na rzecz ZUS należy osobno wpisać każdą z trzech należnych transakcji (społeczne, rentowe, zdrowotne). Dodatkowo przy każdym przelewie podatku czy składek należy podać za każdym razem szereg danych dodatkowych np. NIP, REGON, miesiąc, rok, rodzaj podatku.

,,Zauważyliśmy, że nasi klienci mają duże problemy z dokonywaniem płatności podatków. Dzieje się tak, ponieważ banki wymagają dodatkowych informacji i znajomości narzuconego systemu oznaczeń przy zlecaniu przelewów. Klienci często ich nie znają lub mylą się we wpisywaniu danych. Niestety banki nie automatyzują tego procesu. A przecież w oprogramowaniu księgowym te informacje są dostępne. Wystarczyłoby przekazać je z systemu księgowego do bankowego i wówczas możliwe byłyby PodatkiNaKlik. Komplikacje wynikające z ,,niezauważania’’ przez banki potrzeb klientów sprawiły, że narodziła się inicjatywa PodatkiNaKlik” – wyjaśnia Dyrektor Generalny Rafał Łożyński

Według statystyk GUS w Polsce działa aktywnie ponad 1,5 mln przedsiębiorstw. Co miesiąc wielokrotnie dokonują one płatności podatków i składek ZUS. W skali roku w jednym przedsiębiorstwie w ten sposób marnotrawi się godziny, a w całej gospodarce miliony złotych. A przecież banki obecnie już umożliwiają swoim klientom szybką i łatwą realizację płatności na klik np. w sklepach internetowych.

Ważne, aby dostęp do PodatkówNaKlik był otwarty dla wszystkich, zarówno dla producentów oprogramowania jak i przedsiębiorców. Rozwiązanie to, aby stało się powszechne, musi być także w pełni bezpłatne dla przedsiębiorców. Oprogramowania księgowe generowałyby gotowe odnośniki umożliwiające szybką i prawidłową płatność składek ZUS oraz PodatkówNaKlik.

Celem inicjatywy PodatkiNaKlik jest uzyskanie poparcia wśród przedsiębiorców, a tym samym zmobilizowanie banków do umożliwienia płacenia podatków na klik. Napisaliśmy list, który wysłaliśmy do banków z prośbą o zajęcie stanowiska i odpowiedzenie na pytanie: czy dany bank jest gotów, a jeśli tak, to w jaki sposób może zrealizować to znaczne ułatwienie dla przedsiębiorców?.

Jeśli chcesz mieć możliwość prostego płacenia PodatkówNaKlik odwiedź stronę i polub FanPage na Facebooku: www.facebook.com/PodatkiNaKlik.

Poprzyj  naszą inicjatywę i tym samym pokaż, że jesteś za PodatkamiNaKlik!